Lokalizacja

Usytuowane w samym sercu Krakowa, Ruumz Bed&Rest to idealne miejsce dla każdego, kto chce zwiedzić miasto – pieszo, samochodem, lub dowolnym środkiem transportu publicznego. Planujesz bliższą lub dalszą wycieczkę? Daj nam znać – znajdziemy dla Ciebie najszybszy i najtańszy sposób, aby się tam dostać – jesteśmy do Twojej dyspozycji przez 24 godziny na dobę!

Kraków

Miejsce, które historią sięga do VII wieku, dawna stolica Polski i jedno z najpiękniejszych miast w Europie, w 1978 roku wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Stale powiększający się na przestrzeni wieków Kraków stanowi wizytówkę wielu historycznych stylów architektury – zaczynając od średniowiecznych zabytków, kończąc na rozległych utopijnych konstrukcjach stworzonych w czasie Zimnej Wojny.

Kazimierz

Znany również jako dzielnica żydowska, mieścił niegdyś ponad 120 synagog i był największym ośrodkiem kultury żydowskiej na świecie. Dziś Kazimierz jest znany z mistycznego wdzięku oraz tętniących życiem klubów i kawiarni. Znajdziemy w nim niezliczone tajemne skarby: od pogańskich miejsc słowiańskich kultów, przez klimatyczne żydowskie cmentarze, piękne kościoły, po miejscową i światową kulturę w jej najlepszym wydaniu.

Okolica

Ruumz Bed&Rest są dogodnie usytuowane pomiędzy historycznym Starym Miastem a Kazimierzem – w miejscu tętniącym życiem bez względu na porę dnia i nocy. W odległości krótkiego spaceru od naszych apartamentów można odkryć ponad 300 restauracji, więc bez względu na to, czy masz ochotę na egzotyczny street-food, czy na wykwintne doznania kulinarne – okolica Ruumz oferuje Ci to, czego chcesz przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku.